Czy wiesz, że coraz więcej osób, które przygotowują się do rozprawy sądowej, decyduje się na skorzystanie z pomocy profesjonalisty? Wzrasta bowiem świadomość, że posiadanie adwokata wiąże się zarówno z większą oszczędnością czasu, jak i z większym komfortem psychicznym niż w przypadku samodzielnego stawienia się przed sądem. Niemniej jednak, część osób uważa, że bez usług adwokackich, również są w stanie wygrać. Przeczytaj, które rozwiązanie jest lepsze.

Doświadczenie adwokata – klucz do sukcesu

Kluczowym argumentem, który przemawia za wyborem pierwszej opcji – rozprawy sądowej z obecnością adwokata – jest duża wiedza i doświadczenie osoby, specjalizującej się w konkretnej gałęzi prawa. Co prawda, w Internecie można znaleźć, zarówno przepisy prawne, jak i konkretne przykłady spraw z ich rozwiązaniami, ale warto jednak pamiętać, że o finale nierzadko decydują szczegóły, które z pozoru mogą wydawać się nieistotne. Każda sprawa jest zatem bardzo indywidualną kwestią, którą warto przedyskutować z profesjonalistą. W przeciwieństwie do porad przyjaciół, te prawnicze są skoncentrowane na jak najszybsze osiągnięcie celu, bez utraty zbędnej ilości czasu i energii życiowej. Wynika to przede wszystkim z faktu, że opinia adwokata jest oparta na wiedzy i logice, a nie na emocjach, związanych z samym faktem rozwodu, spraw majątkowych i rodzinnych.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Profesjonaliści – np. z Kancelarii Adwokackich adw. Agnieszka Sumińska –  zajmą się wszystkim samodzielnie, co pozwoli na:

  • oszczędność czasu – adwokat przygotuje bowiem niezbędne dokumenty i pisma procesowe, rozważy także możliwość powołania do rozprawy świadków i zastanowi się nad wykorzystaniem dowodów w danej sprawie,
  • oszczędność pieniędzy – wbrew pozorom, często okazuje się, że skorzystanie z usług prawniczych finalnie wiąże się z większą oszczędnością finansową niż w przypadku samodzielnej próby rozwiązania danej sprawy. Okazuje się bowiem, że adwokat dąży do jak najszybszego i najskuteczniejszego wyniku danego przypadku, co nierzadko likwiduje konieczność dojazdów do sądu, wolnych dni w pracy czy częściowego pokrycia kosztów przegranej rozprawy.

Komfort psychiczny

Emocjonalne rozstanie, śmierć bliskiej osoby, stres związany z samym wystąpieniem w sądzie –  to najczęstsze przyczyny zapominania podczas rozprawy sądowej o podstawowych kwestiach i nieświadomego popełniania błędów bądź pogrążania się w niekorzystnej dla siebie sytuacji. Oczywiście – nie zawsze taki scenariusz się realizuje, aczkolwiek jest bardzo prawdopodobny w przypadku osób, które są skłonne do emocjonalnych reakcji. W takiej sytuacji reprezentowanie przed sądem może być więc najlepszą opcją.